بانک دکس، آماده از میان برداشتن هفت مشکل اصلی بورس های کریپتو

بانک دکس بعنوان یک بورس غیرمتمرکز با محیط کاربری آسان و کارآمد است که امکان مبادلات فیات و کریپتو را با امکان برداشت سریع و کارمزد بسیار اندک فراهم کرده است. تیم ما برآن است تا بتواند کاربران جدیدی را بوسیله حذف موانع موجود مانند روند سخت و پیچیده خرید، انتقال و نقد کردن دارایی های کریپتو به دنیای بلاک چین یا زنجیره های بلوکی وارد کند. در این مقاله، ابتدا به بررسی بازارهای کریپتو و سهم ما در آن و سپس به نقاط قوت و راهکارهای ما و همچنین نحوه کارکرد بورس بانک دکس پرداخته میشود.
مروری بر بازارهای بورس های غیرمتمرکز
تیم Encrybit در طی تحقیقی پیرامون مشکلات موجود در بورس های ارزهای دیجیتال از معامله گران کریپتو پرسید : بزرگترین موانعی که بورس های موجود در حال حاضر با آنها درگیر هستند کدامند؟؟؟
مشکلات عمده اشاره شده به شرح ذیل بودند :
 • مشکلات امنیتی 40%
 • کارمزد بالای تراکنش 37%
 • کمبود نقدینگی 36%
 • عدم دریافت پاسخ در زمان مناسب 33%
 • محیط کاربری پیچیده 21%
 • کارمزد بالای برداشت 18%
سوال دوم مبنی بر این بود که کدام نوع از بورس های موجود را ترجیح میدهید؟؟؟ اکثریت آنها و به عبارتی تقریبا تمامی پاسخ دهندگان، بورس های متمرکز یا CEX را انتخاب کردند. از طرفی آمار موجود درباره معاملات انجام شده در شش بورس متمرکز اصلی(Binance, Bitfinex, Bithumb, HitBTC Huobi OKEX,) با آمار معاملات در نه بورس غیرمتمرکز پیشرو (Network Bancor, BitShares, DDEX, EtherDelta, ForkDelta, IDEX, OpenLedger, StellarTerm, Waves Platform) مقایسه شد که مبادلات بورس های غیر متمرکز در نتیجه این مقایسه، تنها 2 درصد از حجم معاملات را به خود اختصاص داد. دلیل این سهم ناچیز کاملا مشخص است. نسل فعلی بورس های غیرمتمرکز تنها بروی مسائل امنیتی تمرکز داشته است درحالیکه مشکلات عمده دیگری نیز در این ارتباط وجود دارند که بایستی از میان برداشته شوند که از آن جمله میتوان به عدم پشتیبانی از فیات، عدم مقیاس پذیری قابل قبول، عدم امکان انجام معاملات در میان بلاک چین های مختلف و … اشاره کرد. از طرفی بدیهی است که این بازار در حال حاضر نیازمند یک پلتفرم منحصربفرد و پیشرو در این حوزه است که بتواند محدودیتهای اشاره شده را حذف کرده و رشد بازار را محقق سازد. کارشناسان به شدت پتانسیل رشد سریع این روند رو به جلو را پیش بینی میکنند. بورس های غیرمتمرکز با توجه به افزایش شمار سرمایه گذاران سازمانی در این حوزه بایستی به سهم 4% از بازار کلی کریپتو در طی دوسال آینده دست یابند که به معنای رشد 5 الی 20 برابری استفاده از بورس های غیرمتمرکز میباشد.
تیم ما بر آن است تا راهکار صحیح حذف مشکلات را معرفی کند. با بانک دکس آشنا شوید که نقاط قوت بورس های متمرکز و غیرمتمرکز را با هم ترکیب کرده و مشکلات و موانع آنها را از میان برداشته است.
 • ساختار بانک دکس
ما چگونه به این اهدافمان خواهیم رسید؟ بانک دکس بر اساس ساختار نظیر به نظیر یا نفر به نفر و بدون دخالت شخص یا نهاد ثالث بنا نهاده شده است و فناوری نهفته در آن نیز کاملا غیرمتمرکز، بسیار پرسرعت و پلتفرم بلاک چین عمومی است که دارای قراردادهای هوشمند کاملا ناشناس میباشد.
 • پروتکل بانک دکس
بانک دکس بر تمامی محدودیتهای مقیاس پذیری در سیستم های بلاک چین موجود غلبه کرده و امکان انجام معاملات بدون تاخیر را فراهم کرده است. از اینرو، روند تایید اعتبار تراکنش های ابتدایی در مدت چند ثانیه انجام میشود در حالیکه این روند در حال حاضر در بلاک چین های معمول تا دقیقه ها و حتی ساعت ها به طول می انجامد. بانک دکس انجام بیش از یک میلیون تراکنش در ثانیه و انتقال اطلاعات در 1/0 ثانیه را پشتیبانی میکند که هزار برابر پرسرعت تر از سایر بورس های غیرمتمرکز میباشد. از طرفی قانون اجماع جدیدی که در بانک دکس به کار گرفته میشود بر اساس روندی کاملا ایمن و تایید چندمرحله ای میباشد.
 • قراردادهای هوشمند بانک دکس
پلتفرم بانک دکس شامل قراردادهای هوشمند ضد هک، کاملا خودکار با منطق قدرتمند میباشد. این قراردادها امکان انجام تراکنش های چندگانه یا تطبیق سفارشات را از چندین کاربر را به طور همزمان و با سرعت بالا فراهم میکنند. قراردادهای هوشمند مسئولیتهای مختلغی دارند که از آن جمله میتوان به نگهداری از سرمایه ها، اجرای پروسه معامله ای خاص، معاملات از کیف پول به کیف پول دیگر، رهگیری روند انجام معاملات و … اشاره کرد. قراردادهای هوشمند ما روشهای بسیار آسانی را برای ایجاد و معامله توکن ها و همچنین افزایش معامله پذیری و نقدینگی آنها را ارائه میدهند.
 • کیف پول بانک دکس با پشتیبانی از چندین ارز
کیف پول ما از تمامی انواع کیف پولهای نرم افزاری و سخت افزاری پشتیبانی کرده و نیازی به نصب کیف پولهای مختلف بروی وسیله خود نخواهید داشت. تنها کافی است کیف پول ایمن بانک دکس را بروی وسیله الکترونیکی خود نصب کرده و طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال را نگهداری کرده و انتقال دهید. کیف پول با پشتیبانی از چندین ارز به شما این امکان را میدهد تا ارز ملی را نیز از طریق درگاههای منطبق انتقال دهید. این امکان، حقیقتا موفقیتی قابل توجه میباشد. امروزه نه تنها بورس های غیرمتمرکز بلکه برخی از بورس های متمرکز نیز مانند Coinbase, Gemini, Kraken, Coinmama, Bitstamp نیز خدمات تبدیل به فیات را ارائه نمیدهند. این پلتفرم ها معمولا فقط از کارتهای اعتباری و همچنین انتقال بانکی پشتیبانی میکنند. سایر بورس ها نیز معمولا کاربران را مجبور میکنند تا از درگاه مربوطه، بیت کوین یا اتوریوم خریداری کنند تا بتوانند آن را به بورس کریپتو انتقال دهند و با آن به معامله بپردازند. این روند، صرف زمان زیادی را میطلبد و همچنین کارمزد انتقال را نیز به کاربر تحمیل میکند.
 • درگاههای بانک دکس
درگاههای ما امکان معاملات کریپتو و فیات را تا زمانیکه در پلتفرم بانک دکس وچود دارند به راحتی فراهم کرده است. کاربران در مراحل ابتدایی توسعه بانک دکس میتوانند دلار آمریکا و یورو را در مقابل 50 توکن برتر ارزهای دیجیتال دنیا معامله کنند. از طرفی بانک دکس در آینده مقیاس پذیری قابل توجه دیگری مبنی بر انجام معامله با بیش از 500 توکن را پیاده سازی خواهد کرد.
 • محیط کاربری بانک دکس
کاربران بانک دکس در فضایی سرشار از کلیه امکانات برای خرید، فروش و معامله ارزهای دیجیتال و فیات لذت میبرند. تیم ما با تکیه بر طراحان گرافیکی باتجربه، تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا محیطی به شدت کاربرپسند را برای تمامی کاربران ایجاد کنند. از طرفی، طیف وسیعی از زبانهای زنده دنیا در بانک دکس پشتیبانی میشوند. بنابراین، تمامی افراد علاقمند به معاملات کریپتو میتوانند وارد بورس ما شده و فعالیتهای تجاری خود را بدون هیچگونه مشکلی انجام دهند.
سایر نقاط قوت و راهکارها
 • تراکنش هایی با کارمزد تقریبا رایگان
بانک دکس در طی 90 روز نخست فعالیت خود تراکنش هایی کاملا رایگان را در اختیار کاربر قرار میدهد و پس از آن نیز با کارمزد بسیار اندک (003/0 دلار) در خدمت کاربران خواهد بود.
 • لغو بدون جریمه
کاربران میتوانند تمامی سفارشات خود را بدون پرداخت هیچگونه جریمه ای لغو کنند. راحت باشید و هر زمانی که اراده کردید سفارش خود را لغو کنید.
 • برداشت های بدون محدودیت
بورس غیرمتمرکز بانک دکس هیچگونه محدودیتی در رابطه با شمار و حجم برداشت وجه در نظر نگرفته است.
 • عدم اجرای روند شناخت مشتری(KYC)
بانک دکس با هدف محافظت همه جانبه از حریم خصوصی کاربر و حفظ موقعیت ناشناس آنها از اجرای روند شناخت مشتری صرف نظر کرده است. از طرفی شما بوسیله عدم نیاز به KYC با مشکلات و پیچیدگیهای ثبت نام در بورس ها نیز مواجه نخواهید شد. این پروسه (ثبت نام) ممکن است تا چندین هفته به طول بیانجامد چون بورس ها معمولا به دلیل حجم بالای تقاضای کاربران نمیتوانند امکان افتتاح حساب جدید را برای همیشه به صورت فعال حفظ کنند.
 • بازیابی حساب کاربری
در صورت مفقودی و از دست دادن حساب کاربری، میتوانید به بانک دکس تکیه کرده و حساب کاربری خود را در وسیله جدید بازیابی و فعال کنید.
 • بورس شبیه ساز
بانک دکس دارای بورس شبیه ساز است که به تمامی کاربران مخصوصا افراد مبتدی کمک میکند تا بدون به خطر انداختن پول واقعی خود به تقویت مهارت بپردازند.
 • شفافیت کامل
تمامی جزئیات تراکنش مانند جزئیات فهرست سفارشات، سپرده ها و برداشت ها به صورت کاملا شفاف در بلاک چین نگهداری میشوند.
 • انجام معامله با پشتیبانی مالی بانک دکس
بانک دکس این امکان ویژه را نیز با کمک پروتکل خاص خود و از طریق قراردادهای هوشمند در اختیار کاربر قرار میدهد.
نحوه کارکرد
اگرچه بورس بانک دکس دارای سیستم تطبیق سفارش متمرکز است ولی اجرای سفارشات به صورت غیرمتمرکز در شبکه بلاک چین انجام میشود. بنابراین، با پنهان سازی سفارشات از کاربران در برابر معامله گران با تجربه و سوء استفاده های احتمالی آنها محافظت میشود.
سفارشات در خارج از شبکه در سرور متمرکز با هم منطبق میشوند و سپس در شبکه بلاک چین اجرایی میشوند.
معامله در بورس توسط سفارش دهنده و سفارش گیرنده آغاز میشود. سفارش دهنده، سفارش خود را برای معاوضه توکن الف با توکن ب ارسال میکند. این سفارش دارای نرخ دلخواه و همچنین تاریخ انقضا میباشد که بوسیله کلید خصوصی سفارش دهنده امضا شده و به منظور بروز رسانی پایگاه داده در آن قرار میگیرد. از طرفی حساب او نیز از نظر موجودی کافی مورد تایید قرار گرفته و در فهرست سفارشات قرار میگیرد.
سفارش گیرنده، سفارش مورد نظر را انتخاب کرده و با آن منطبق میشود. موجودی او نیز از نظر موجودی کافی مورد تایید قرار میگیرد و سپس تراکنشهای امضا شده در پایگاه داده بروز رسانی شده و در نوبت اجرا قرار میگیرند.
سپس انتقال وجه در بلاک چین انجام میشود. در حقیقت، تراکنش مربوطه پس از استخراج تمامی معاملات مربوطه و وابسته، به بلاک چین منتقل میشود که در آنجا استخراج شده و موجودیهای قرارداد نیز بروزرسانی میشوند.
کاربران مربوطه به محض استخراج تراکنش، میتوانند موجودی خود را برداشت کنند.
نتیجه گیری
بانک دکس به تمامی درخواستهای کاربران به نحو احسن پاسخ خواهد داد. بانک دکس بعنوان یک بورس پیشرو در میان بورس های غیرمتمرکز پیش خواهد رفت و از طرفی با بورس های متمرکز نیز از هر نظر رقابت میکند.
نویسنده مقاله : رضا سلگی

کامنت بگذارید

آدرس دفتر مرکزی:

تهران میرداماد، رودبار غربی، کوچه کاووسی، پلاک 31 واحد 3

در خبرنامه سگال عضو شوید

تنها مقالات بلاکچینی ارسال خواهند شد

logoCY

شماره تماس: 26420680 – 021

ساعات کاری: شنبه الی چهارشنبه 9 صبح الی 5 عصر

:India Address

no577,Gold Plaza,MG road,Indore

velit, facilisis vel, libero. elit. et, in adipiscing