معرفی بانک دکس با مزایای معاملات هوشمند

معرفی بانک دکس با مزایای معاملات هوشمند

معاملات کریپتو و ارزهای دیجیتال در طی چند سال اخیر، رشد و شتاب چشمگیری داشته است. بورس های غیرمتمرکز پس از ظهور فناوری بلاک چین در مقوله ارزهای دیجیتال، به یک زیرساخت و پتانسیل محبوب برای سرمایه گذاری تبدیل شدند. بورس های ارزهای دیجیتال اساسا وب سایتهای آنلاینی هستند که فرآیند معامله- خرید و فروش ارزهای فیات و کریپتو- را تسهیل میکنند.
 بورس های متمرکز، اولین بورس های کریپتو بودند که محبوب شده و طرفداران بسیاری را به خود اختصاص دادند.   این بورس ها مانند Binance و Bittrex باعث شدند تا ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در اختیار عموم قرار گیرند.   آنها علاوه بر این، نقدینگی لازم برای معاملات ارزهای دیجیتال را بوجود آوردند.   با این همه، بورس های متمرکز دارای نقص و کمبود امنیت بوده و هستند.
 از طرفی بورس های غیرمتمرکز نیز پس از پیدایش فناوری بلاک چین معرفی شده و پرطرفدار شدند.  این بورس ها توانستند با قدرت فناوری توزیع شده، امنیت معاملات را فراهم کنند.   بورس های غیرمتمرکز توانستند در مسیر رشد و تکامل خود، معاملات ارزهای دیجیتال را در میان عموم مردم، محبوب و کاربرپسند کنند.
 اگرچه درحال حاضر چندین بورس غیرمتمرکز در زمینه معاملات کریپتو فعال هستند ولی هیچیک بدون نقص نیستند.   بعنوان مثال، برخی دارای مشکل سرعت و برخی دارای محدودیت تعداد توکن های مورد معامله میباشند.   بانک دکس بعنوان یک بورس غیرمتمرکز منحصربفرد و برپایه قراردادهای هوشمند تغییرناپذیر برآن است تا نقایص و کاستی های موجود در بورس های ارزهای دیجیتال را از میان بردارد.
بورس غیرمتمرکز بانک دکس
بورس غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال بانک دکس، خدمات معاملاتی کاملا خودکار و غیرمتمرکز کریپتو و کریپتو به فیات را ارائه میدهد.   این بورس، معاملاتی نظیر به نظیر و بدون دخالت هیچگونه نهاد یا مرجع مرکزی را ممکن میسازد.  این فرآیند با کمک قراردادهای هوشمند اجرایی میشود که رویکردی آسان و غیرمتمرکز برای ایجاد و مبادله توکن ها را ممکن میسازد.
بانک دکس با توجه به ماهیت غیرمتمرکز آن، نیاز به فرآیند KYC (شناخت مشتری) را حذف کرده است.   با این همه توکن ها بایستی قبل از اجرای تراکنش ها مراحل تایید را پشت سر بگذارند.   بانک دکس پلتفرمی بدون نیاز به روند ایجاد اعتماد را ارائه میدهد که در آن کاربران میتوانند بدون نیاز به اعتماد به بورس، دارایی های دیجیتال خود را معامله کنند.
 بانک دکس طراحی شده است تا بهترین خدمات را از دنیای غیرمتمرکز برای علاقمندان به ارمغان آورد.   این بورس امکانات کیف پول را بدون نیاز به نگهداری پول بروی بلاک چین را ارائه میدهد.   به عبارتی موجودیهای مالی کاربران بروی کیف پول سخت افزاری و بدون اتصال مستقیم به اینترنت نگهداری و ذخیره میشود.
 علاوه براین، بانک دکس از خدمات کیف پول با پشتیبانی از چندین ارز نیز پشتیبانی میکند.   این امکان به کاربر کمک میکند تا انتقال چندین ارز از جمله ارز ملی را بروی بلاک چین و با کمک درگاههای سازگار انجام دهد.   فرآیند مبادله در بانک دکس به کمک امکان تطبیق سفارشات به صورت متمرکز به شدت تسریع میشود.
چه ویژگیهایی بانک دکس را متمایز میکند؟
بانک دکس همراه با خصوصیات منحصربفرد و بر اساس فناوری هوشمند در کنار سایر بورس های غیرمتمرکز موجود خودنمایی میکند.   ویژگیهای معاملات هوشمند بورس بانک دکس به شرح ذیل میباشند :
سرعت
بانک دکس بر تمامی محدودیتهای ذاتی مقیاس پذیری فناوری بلاک چین غلبه کرده است و این امکان با کمک پروتکل های قوی که تراز و توازن را میان نتیجه خروجی و تاخیر زمانی ایجاد میکنند حاصل شده است که به تسریع بیشتر فرآیند به شدت کمک میکند.
امنیت
بانک دکس با کمک قراردادهای هوشمند با ساختار عالی، امنیت بسیار قوی تراکنشها را در شبکه تضمین میکند.   این بورس به شدت در برابر حملات سایبری و هک محافظت میشود.   از طرفی با استفاده از بلاک چین، دیگر نیازی به انجام فرآیند ثبت نام قبل از اجرای تراکنشها در شبکه بلاک چین نیست.
نقدینگی
فناوری بلاک چین تا پبش از این با موانع متعددی برای انتقال ارزش یا دارایی بوسیله توکن شبکه مواجه بود.   بانک دکس با پذیرش رویکرد سکه رنگی توانست مشکل غیرقابل تعویض و غیر قابل تقسیم بودن بیت کوین را حل کند.
تجارت مارجین
بانک دکس همانند سایر بورس های غیرمتمرکز، امکان معامله با پشتیبانی مالی شرکت یا تجارت مارجین را به کاربران خود ارائه میدهد.  پروتکل بانک دکس خدمات مارجین را بوسیله قراردادهای هوشمند قوی بجای کارگزار در معاملات سنتی ارائه میدهد.
 خدمات مشاوره
بانک دکس خدمات مشاوره به شرکتهای فعال در زمینه بلاک چین و گروههای کاری نوپا را نیز با کمک به آنان در جهت آغاز ICO ارائه میدهد.   این شرکت علاوه بر این خدمات فنی، بازاریابی، مالی و قانونی و … را نیز در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک مجموعه ارائه میدهد.
پیوستگی با کیف پول سخت افزاری
بورس بانک دکس امکان پیوستگی یکپارچه با کیف پولهای سخت افزاری را نیز فراهم میکند.   این امکان، کاربران قادر میسازد سکه ها را به طور مستقیم از کیف پول به قرارداد هوشمند ارسال کنند.   از طرفی، ویژگی پیوستگی با کیف پول سخت افزاری باعث ایمن تر شدن تراکنشها نیز میشود.
فناوری هوشمند ،قراردادهای هوشمند
قراردادهای هوشمند اساسا قراردادهایی خودکار هستند که برای اجرای تراکنش در میان طرفین قرارداد طراحی شده اند و بوسیله کدهای خاصی اجرا میشوند.  این قراردادها اجرای تراکنشهایی آنی و لحظه ای را برای طرفین ضمانت میکنند.
قراردادهای هوشمند علاوه بر حذف واسطه یا نهاد ثالث، نیاز به دخالت انسانی برای تایید شرایط مختلف قرارداد را از میان برداشته اند.   از همه مهمتر اینکه، هرگونه ابهام نیز با استفاده از قراردادهای هوشمند کاملا از بین میروند.
بورس غیرمتمرکز بانک دکس، قدرت اصلی خود را بر پایه قراردادهای هوشمند با ساختارهایی بدون نقص بنا نهاده است.   این قراردادها بر اساس منطق ضد تقلب در روابط تجاری طراحی شده اند که امنیت اجرایی فرآیند را تضمین میکنند.   از طرفی این قراردادها نقاط قوت و خصوصیات منحصربفردی را برای بورس به ارمغان می آورند.
معاملاتی هوشمند با بانک دکس
همانطور که اشاره شد، قراردادهای هوشمند علاوه بر حذف نیاز به واسطه، ویژگیهایی کاملا نو را در بورس غیرمتمرکز ایجاد میکنند که از آن جمله میتوان به اجرای معاملات بدون نیاز به ایجاد اعتمادو بهره مندی از امکاناتی جدید اشاره کرد که همه اینها باعث میشود بانک دکس به صورتی متفاوت با سایر بورس ها به فعالیت خود ادامه دهد.
معامله ای ایمن با قراردادهای هوشمند
این بورس قرادادهایی کاملا ایمن را با تکیه بر قراردادهای هوشمند تضمین میکند.   از بورس به کمک این قراردادها در برابر هرگونه حملات هک محافظت شده و از آنجائیکه هر توکن قبل از معامله شدن در بورس از انجام فرآیند KYC عبور داده میشود، امکان هر گونه سوء استفاده مالی در ICO نیز غیر ممکن میشود.
پیوستگی یکپارچه با کیف پول
این بورس به کاربران این امکان را میدهد تا با تضمین پیوستگی یکپارچه با کیف پول بتوانند سکه های خود را به صورت مستقیم از کیف پول سخت افزاری به بلاک چین و قراردادهای هوشمند انتقال دهند.   این کیف پولها امکان انتقال دارایی های دیجیتال از کاربر به کاربر را نیز فراهم میکنند.
معامله نظیر به نظیر
بورس بانک دکس، اجرای معامله نظیر به نظیر و بدون دخالت شخص یا نهاد ثالث را به کمک قراردادهای هوشمند و میزبانی سایر پروتکل های قابل اطمینان بلاک چین تضمین میکند و از آنجائیکه معاملات مستقیما در میان کاربران و بدون نیاز به تایید توسط مدیر یا ناظر انجام میشوند دارای سرعت بسیار بیشتری هستند.
کنترل همه جانبه بروی سرمایه ها
تمامی تراکنشها در بانک دکس با استفاده از قراردادهای هوشمند اجرا میشوند که فقط به کمک کلید خصوصی کاربر قابلیت تولید و اجرا را دارند.  در حقیقت، کاربر بر اساس این پروسه میتواند کنترل کامل و همه جانبه ای بروی سرمایه های دیجیتال خود داشته باشد.
برداشت نامحدود وجه
این بورس، تجربه تراکنشهایی سریعتر و ارزان تر را بدون ایجاد محدودیت در برداشت وجه تضمین میکند.    بانک دکس از طیف وسیعی از ارزهای کریپتو و فیات پشتیبانی میکند.   علاوه بر این، امکان معامله با ارزهای ملی نیز با کمک درگاههای سازگار فراهم است.
معامله با پشتیبانی مالی شرکت (تجارت مارجین)
بانک دکس گزینه های متنوعی را برای انجام معاملات پیشنهاد میدهد که از آن جمله میتوان به تجارت مارجین با کمک قراردادهای هوشمند و پروتکل های بلاک چین اشاره کرد.
نتیجه گیری
تعداد بورس های ارزهای دیجیتال در طی سالهای اخیر، رشد قابل توجهی داشته است بطوریکه در مارس 2015 فقط 70 بورس ارزهای دیجیتال فعالیت داشتند ولی امروزه در حدود 190 بورس در حال ارائه خدمات معاملات فیات و کریپتو هستند.  علاوه بر این، تعداد ارزهای قابل دسترس نیز در طی سالهای 2013 الی 2018، از 40 ارز به 1273 ارز افزایش داشته است.
علیرغم این رشدهای چشمگیر اخیر هنوز نتوانسته ایم به یک بورس کریپتوی واحد دسترسی داشته باشیم که تمامی نیازهای معامله گران کریپتو را به طور کامل برآورده کند.   بازار کنونی نیازمند یک بورس جامع و بی نقص است که از تمامی فناوریهای موجود به بهترین نحو ممکن استفاده کند.  بانک دکس توانسته است یک پلتفرم عالی برای انجام معاملات ایمن را معرفی کند.
بانک دکس قصد دارد تا با یک پلتفرم تعاملی و پیوند خورده با شبکه ای یکپارچه و همچنین تقویت شده با بلاک چینی قدرتمند بتواند نسل جدیدی از معاملات غیرمتمرکز را در آینده معرفی کند.
نویسنده مقاله : رضا سلگی

کامنت بگذارید

آدرس دفتر مرکزی:

تهران میرداماد، رودبار غربی، کوچه کاووسی، پلاک 31 واحد 3

در خبرنامه سگال عضو شوید

تنها مقالات بلاکچینی ارسال خواهند شد

logoCY

شماره تماس: 26420680 – 021

ساعات کاری: شنبه الی چهارشنبه 9 صبح الی 5 عصر

:India Address

no577,Gold Plaza,MG road,Indore

neque. Donec amet, sit ultricies lectus massa risus. Aliquam ut